* Најави се   * Регистрирај се

Последна посета ви беше:
Сега е точно : Jул. 22nd, 14, 14:23
Види ги мислењата без одговор
Види ги активните теми

Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1, 2  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето: gatacki
ТемаИспратено: Aвг. 22nd, 07, 14:15 
Отсутен
Аватор

Регистриран: Oкт. 28th, 06, 16:54
Мислења: 130
Локација: Skopje
Ova sakam da go spodelam so vas. Deneska se parkiram na parkingot kaj posta na plostat i sto edna zena tuka blisku kolata stoi, jas dodeka izlezam zaklucam ona pak stoi i me prasuva kolku e saat a jas nemav i i vikam nemam saat. I zenava pocna da mi kazuva t.e da mi gata:) he he i Jas i vikam aj se brzam ona pak...i jas i vikam sto sakas daj mi 100 denari i ke ti kazam poveke i dadov 100 denari i pocna zenava da mi kazuva ali mene sve toa mi izgledaat opsti raboti pa koj nema problemi bolesti u familija i slicno. I jas i vikam i sto mi kaza nisto pa i jas znam vaka i mi vika pazi molimte - "te poprskale so voda od mrtovec i nema da ja najdes srekata vo jlubovta do 39 godini."..i jas ja gledam i mi vika ako sakas jas ke ti ja rasturam samo treba da mi dades uste 50 eur i jas i vikam aj cao...he he I se svrtev i si otidov
Imate vie iskustva slicni so gatacki i sto mislite za toa.

Кон врв
 Профил  

Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Aвг. 22nd, 07, 18:25 
Отсутен
Аватор

Регистриран: Aвг. 19th, 05, 05:16
Мислења: 1040
Локација: Makedonija
Ebi i mater na babata.
Sakala samo da izvlece pari od tebe.
Utre ke odam i jas da se parkiram tamu i ke i kazam pred da otvori usta "Auuuuuuuu.....gospogjoooooo.....na celo ti pisuva deka Gospod ke te zeme za tri dena. Odi trite dena bez prestan da mu se molis na Gospod za proska zosto nesto mnogu si lazela vo zivotot.".....mrtva ladna ke bidam i ke si zaminam.

Jas na gatacki i na vidoviti lugje ne im veruvam. Ima mnogu prevaranti megju niv a i ako postojat lugje so takva sposobnost ne pravat komercija od toa.

Gjavolska rabota e toa. So toa treba vnimatelno.

Кон врв
 Профил  

Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Aвг. 23rd, 07, 09:04 
Отсутен
MecetoStoPraviPrrrrrrrrr...
Аватор

Регистриран: Jун. 14th, 05, 10:09
Мислења: 339
Moeto iskustvo so gatacki e skromno i neuspesno. Kako devojce otidov ednas so edna moja drugarka kaj edna da ni gleda na kafe koja bila "fantasticna gledacka" se pogoduvala. Mi kaza deka ke se mazam za vojno lice i deka ke ziveam vo Srbija i ke bidam mnogu srekna.
Pred desetina godini majka mi dodeka bese seriozno bolna, po nejzina zelba ja nosev so edna vujna kaj nekoja zena sto gledala. Trebase da odime mnogu rano nokta vo 1 ili 2 casot za da fatime red i da se zapiseme. I dodeka nekade okolu 5 casot nie tri sedevme vo kolata i dremevme izleze gledackata i mi vika "Decko nesedi tuka denes ne rabotam". I se fativ sebe si kako se proveruvam koja sum jas hahaha. Imam dve deca, gi rodiv znaci zensko sum. Site fizicki zenski obelezja gi imam znaci nelicam na decko. So ke e rabotava si mislam. I mi padna zal za zenata-gledacka. Ocigledno nesto nemoze da vidi hihihihihi

Кон врв
 Профил  

Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ное. 19th, 07, 00:40 
Отсутен
Аватор

Регистриран: Ное. 16th, 06, 21:59
Мислења: 386
MIMI Напиша:
Moeto iskustvo so gatacki e skromno i neuspesno. Kako devojce otidov ednas so edna moja drugarka kaj edna da ni gleda na kafe koja bila "fantasticna gledacka" se pogoduvala. Mi kaza deka ke se mazam za vojno lice i deka ke ziveam vo Srbija i ke bidam mnogu srekna.
Pred desetina godini majka mi dodeka bese seriozno bolna, po nejzina zelba ja nosev so edna vujna kaj nekoja zena sto gledala. Trebase da odime mnogu rano nokta vo 1 ili 2 casot za da fatime red i da se zapiseme. I dodeka nekade okolu 5 casot nie tri sedevme vo kolata i dremevme izleze gledackata i mi vika "Decko nesedi tuka denes ne rabotam". I se fativ sebe si kako se proveruvam koja sum jas hahaha. Imam dve deca, gi rodiv znaci zensko sum. Site fizicki zenski obelezja gi imam znaci nelicam na decko. So ke e rabotava si mislam. I mi padna zal za zenata-gledacka. Ocigledno nesto nemoze da vidi hihihihihi

Nekni na SILVIJA toe e edna emisija na kanal 5 koj redovno ja sledam kako emncipovan ZENA imase gostinka koja smata sebe se delkalirase kako vesterka ii kazuvase.Inace silvija e edna od nasite po poznati Glumici i neiznta cerka je novoizbrana miss na Republika Mkedonija .. Vo taa emisja od kulturno zabavan karakter imase gospoda koj bese i sociologg .. Vo taja programase dikutrovase za para normalni vlijanija na pishata na covekottt . Inaku Gospodat kojase deklarirase sebe si kako vesterska kazzzaa eden MUDROST ..A toae sledeceee..
Zborot VESTERKA dogal od kovanicata VEST -COVEK ILI VESTA _ZENA
Znaci Gospdata kaza deka VESTERKITESE SVUDA oklu nasss..BOZEEE BOZEE BOZEE..
Mene toa mnogu me zamisli kako edna emancipovana osoba i se prasav sebe si LELEL LELEL LELEL KADE OTIDE SVETOV ..SToSE SLUCUVA VO NASETO NI OPSTESTVOOO I TAK NATAMU I TAKA NAVAMU...

MOGUCE LI JE TO ?? VISTINA LI JE TOOO?? MNOGUU PITANJA A MALKUU ODGOVORIII ?? VE MOLAM ZA RAZBIRANJEE ???CUDOO CUDOO CUDOO

I'm never giving in!
On with the show!

Кон врв
 Профил  

Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ное. 19th, 07, 16:42 
Отсутен
KittenGoddesssss
Аватор

Регистриран: Aвг. 4th, 05, 17:20
Мислења: 3273
Локација: bongo
lele margiii.... ona vesterka....nemmmmaaaa sannnnsiiii....bladala tamu neso eee sram da i e na godinite...... :lol: :lol: :lol: :lol:

Кон врв
 Профил  

Наслов на мислењето: gatacki???
ТемаИспратено: Jул. 20th, 08, 21:05 
Отсутен
Аватор

Регистриран: Aпр. 14th, 08, 17:10
Мислења: 827
Локација: Nekade i Sekade
Pred eheee vreme, pocnav prvo da odam po gatacki, bajacki... Do dusa i togas ne veruvav vo niv, no onie koi veruvaat mnogu mi zboruvaa kako taa i taa mu pomognala za toa i toa, i aj si rekov da probam i jas. I za cudo golemo, samo mene ne mi pogoduvaa. Pa se mislev kako mozi na nekoi da mu pogoduvaat i da gi ozdravuvaat a kaj mene ne pali taa rabota. Mislam deka se e sugestija. So samoto odenje na bajacka, nekoi se 100% ubedeni deka taa ke mu pomogni i tie izleguvaat od kaj nea zdravi pravi. Hehehe. Cuda po narodov...

Cudno e kolku malku e potrebno da bideme srekni, i uste pocudno: kolku cesto tokmu toa malku ni nedostiga...

Кон врв
 Профил  

Наслов на мислењето: Re: gatacki
ТемаИспратено: Oкт. 27th, 08, 14:32 
Отсутен
KittenGoddesssss
Аватор

Moite gogooo topcinja pak mi go pogodija denot.Ebate kako mozat sekad da mi gagaaat... onaka seeeeee...umni gogooo topcinja ama i jas sum umna...denes ke si kutam cel den i ne otvaram usta... za da ne me fuknat site belji heheheh...minatiot pat koga ne otvarav usta cel den ostaviv vpecatok..hmmm bog znae kakov...ebate a da ne zakasniv so zatvaranjeto usta za denes? Moite siroti gogooo topcinja... se nadevam deka pak se u pravo poso ke zvrsat na dnoto na vardar a toa ni jas ni oni ne sakaat da se sluciii...mhmmm... :roll: :evil: denes ke bdam dobra i ke gi aknam so cekan samoposo luta sum im me mrzi da razmisluvam sega pa i za niv...mi frlile nekoja kletva denes hahahahahh... ubavi tie hahahhhahaha... :twisted: :twisted: Treba da si najdam poubavo hobi definitivno....

Кон врв
 Профил  

ТемаИспратено: Ное. 8th, 08, 22:06 
Отсутен
Аватор

Регистриран: Jул. 1st, 08, 21:16
Мислења: 965
А бе... не знам дали да верувам :? можда ситуацијава ме "тера" да верувам во сешто :roll:

Кон врв
 Профил  

ТемаИспратено: Ное. 9th, 08, 01:58 
Отсутен
Аватор

Кога ќе ми текне и на мене.... :o ако е така ко шо кажа таа рака да и се позлати.... па ќе и наминам да и ја сечам :lol: :lol: :lol:

Ама не знам бе дали да верувам, не сакам да се фаќам сега за сламки и да се утешуем, иако успешно ми иде утехата, се тешам со разни безвезалности :|

Кон врв
 Профил  

ТемаИспратено: Ное. 9th, 08, 01:58 
Отсутен
Аватор

Кога ќе ми текне и на мене.... :o ако е така ко шо кажа таа рака да и се позлати.... па ќе и наминам да и ја сечам :lol: :lol: :lol:

Ама не знам бе дали да верувам, не сакам да се фаќам сега за сламки и да се утешуем, иако успешно ми иде утехата, се тешам со разни безвезалности :|

Кон врв
 Профил  

ТемаИспратено: Ное. 14th, 08, 11:15 
Отсутен
MecetoStoPraviPrrrrrrrrr...
Аватор

Регистриран: Jун. 14th, 05, 10:09
Мислења: 339
Imase momenti vo mojov zivot koga sakav , mnogu sakav da veruvam. Bev mnogu tazna i mi bese strav.Barav uteha. Posakuvav da veruvam, neznam tocno vo sto, ama vo nesto sto e natprirodno,semokno, sto kontrolira se. Vo nekoj Bog sto ke mi ja olesni bolkata, ke me gusne i ke znae da mi dade odgovor na nevozmozni za odgovor prasanja. E ama ne mi idese nikako. Mislev deka ke mi bide polesno ako nekoja verba mi ja zamati realnosta. Mi bese zalno da ja gledam majka mi kako se maci na dijaliza. Mi bese tesko da go pravam seto ona sto trebase da go pravam za nea da i pomognam i da i olesnam nekako. A geldav deka i pokraj se sto pravam ne mnogu i olesnuvam. Svativ deka zelbata da veruvam bese potreba sebe si da si olesnam a ne nea. Mislam deka nema nisto loso vo toa da sakam da si pomognam no vo taa situacija stanav svesna deka majka mi e taa na koja i treba pomos i resiv da i pomagam onaka kako sto mozam i znam jas.
Kolache Напиша:

Кон врв
 Профил  

ТемаИспратено: Ное. 14th, 08, 11:26 
Отсутен
Аватор

Вака знам дека тоа не се вистинити работи, никогаш не сум ни верувала, ама ми треба утеха некогаш. И кога пробувам да се утешам ми е тешко, ама после подлегнувам на брашното. Извалкана во утехи одам напред, сакам да се смеам да не бидам цела замотана во темни облаци, мислам другите да не ги гледаат. Знам дека сакам да си олеснам себеси.. затоа што јас ја осеќам мојата болка која тежи премногу - а ретко кој ја разбира. А факт е дека не сакам ни јас да тупам па 24/7 како мене ми е тешко па подлегнувам на брашното...

Ама додека не дојде 18 нема да бидам мирна :|

Кон врв
 Профил  

ТемаИспратено: Ное. 14th, 08, 11:46 
Отсутен
Аватор

Регистриран: Aпр. 14th, 08, 17:10
Мислења: 827
Локација: Nekade i Sekade
MIMI Напиша:
Imase momenti vo mojov zivot koga sakav , mnogu sakav da veruvam. Bev mnogu tazna i mi bese strav.Barav uteha. Posakuvav da veruvam, neznam tocno vo sto, ama vo nesto sto e natprirodno,semokno, sto kontrolira se. Vo nekoj Bog sto ke mi ja olesni bolkata, ke me gusne i ke znae da mi dade odgovor na nevozmozni za odgovor prasanja. E ama ne mi idese nikako. Mislev deka ke mi bide polesno ako nekoja verba mi ja zamati realnosta. Mi bese zalno da ja gledam majka mi kako se maci na dijaliza. Mi bese tesko da go pravam seto ona sto trebase da go pravam za nea da i pomognam i da i olesnam nekako. A geldav deka i pokraj se sto pravam ne mnogu i olesnuvam. Svativ deka zelbata da veruvam bese potreba sebe si da si olesnam a ne nea. Mislam deka nema nisto loso vo toa da sakam da si pomognam no vo taa situacija stanav svesna deka majka mi e taa na koja i treba pomos i resiv da i pomagam onaka kako sto mozam i znam jas.

Tocno taka se osekam. Sakam da veruvam vo toa deka ima nesto nadprirodno, ne ne mi opaluva nikako. Taka samo sakam da izbegam JAS od realnosta i da ostavam drug da mi ja misli za mene ili potocno kazano: drug da trpi za mene.
IIIIIIIIIIIIIIII, zosto nikogas nemozam salam da se doiskazam, se zapiram, se kocam????

Cudno e kolku malku e potrebno da bideme srekni, i uste pocudno: kolku cesto tokmu toa malku ni nedostiga...

Кон врв
 Профил  

ТемаИспратено: Jул. 15th, 09, 11:45 
Отсутен

Регистриран: Jул. 9th, 09, 11:11
Мислења: 5
Јас не верувам во гатачки, бајачки, оџи, баби итн.. Мислам дека за се постои разумно решение..

Кон врв
 Профил  

ТемаИспратено: Jул. 21st, 09, 14:32 
Отсутен
KittenGoddesssss
Аватор

Малку магија понекад не е на одмет.... кој што сака нека рече ама ја имам едни гого топчиња и секад се у право....дури несакам да ги фрлам затоа што искрено најчесто не ни сакам да знам што ми се дешава.Којзнае може ми ја отвараат креативноста... може ми се водич низ моите длабочини... се доаѓа од мене знам... ама малку помош не е на одмет ;)Помошта сепак доаѓа затоа што е потребна во дадени моменти како инспирација или како чекор во одреден правец.

Како што ми пишува во една од моите книги има повеќе нивоа на гледање.... Ништо од сето тоа не е откриено на јавноста и го знаат само вистинските адепти.Мислам дека во македонија никој не видел таков човек кој има кредибилитет да се претстави како човек кој може да ги види тие нишки од кои е составена нечија "приказна" на едно ниво и да навлезе во "паралелната приказна" истовремено.верувам дека постојат луѓе со такви способности.Меѓутоа не верувам дека некој таков би се покажал во јавноста како таков само поради природата и причината поради која се одвиваат тие "приказни".
Многу нормално дека некој таков би имал можност да види и нешто друго, нешто многу побитно кој не бии требало секој да го знае...нели? Кој знае како му е на таквиот човек.

Кон врв
 Профил  

Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1, 2  Следна

Кој е присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови и 1 гостин

Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Барај за:
Оди до: